خانه
صفحه اصلي
بازديدها
تاريخ و زمان ديجيتال
جستجو
متون عمومي
منو رده هاي افقي
نظر خواهي
همايش ها
وب سايت ها
وب سايت ها
آرشيو اخبار
پيام هفته
سازمان ها
سايتهاي مرتبط با بخش كشاورزي
گزارش تصويري
منوي اصلي
واحدهاي سازماني
ورود كاربران
آرشيو اخبار 
اولين نمايشگاه صنعت كشاورزي – سيستم هاي آبياري – ماشين آلات و صنايع وابسته در استان قم

اولين نمايشگاه صنعت كشاورزي سيستم هاي آبياري ماشين آلات و صنايع وابسته در استان قم

 

اولين نمايشگاه صنعت كشاورزي ، سيستم هاي آبياري ، ماشين آلات و صنايع وابسته در قم روز سه شنبه 30 آذر ماه 1395 در محل دائمي نمايشگاه‌هاي استان قم آغاز به كار نمود.

شركت توسعه نمايشگاه هاي بين المللي استان قم به عنوان تنها مجري برگزاري نمايشگاه هاي استان، برابر با تقويم نمايشگاهي سال 1395، به برگزاري اولين نمايشگاه تخصصي”صنعت كشاورزي ،سيستم هاي آبياري، ماشين آلات و صنايع وابسته” از تاريخ 30 آذر لغايت 03 دي ماه اقدام نمود. لذا با توجه به اينكه استان قم در بخش كشاورزي به دنبال گسترش كشت مكانيزه، تغيير الگوي كشت و صنعتي كردن واحدهاي فرآوري محصولات زراعي است و اين صنعت قابليت تبديل شدن به يك قطب اقتصادي سود آور و اشتغالزا را دارد و هدف سازمان جهاد كشاورزي قم بالا بردن كيفيت محصولات با استفاده از روش هاي نوين كشت و آبياري است. بيش از آنچه كه بر اساس سياست هاي اقتصاد مقاومتي تعهد كرده بود، به خصوص در حوزه مديريت آب، افزايش بهره وري، استفاده از فناوري هاي پيشرفته و ايجاد صنايع تكميلي در كنار زمين هاي كشاورزي، به اجرا گذاشت. دولت براي گسترش شيوه هاي آبياري نوين در يك برنامه بلند مدت، حمايت هاي مطلوبي را از كشاورزان به عمل آورده است و درصد بالايي از هزينه اجراي طرح هاي آبياري را به بهره برداران پرداخت مي كند. با توجه به اهميت لوله گذاري در مزارع براي كاهش مصرف آب، علاوه بر تجهيز و نوسازي ابزارهاي كشاورزي، عمليات لوله گذاري و انتقال آب در سطح مزارع استان قم نياز به اجرا دارد. به دليل استفاده از روش هاي نوين علمي در سال پيش ميزان توليد محصولات به بالاترين حد خود رسيد و اين به معناي افزايش بهره وري در واحد سطح و بالا بردن كيفيت محصولات است. به منظور داشتن محصولي سالم، افزايش بهره برداري از زمين هاي زراعي، كاهش ضايعات و استفاده بهينه از منابع آب، توسعه مكانيزاسيون و بهره گيري از ابزار آلات نوين در اولويت برنامه هاي جهاد كشاورزي قم است.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد كشاورزي استان قم، اولين نمايشگاه صنعت كشاورزي ، سيستم هاي آبياري ، ماشين آلات و صنايع وابسته در قم از  روز سه شنبه 30 آذر ماه 1395 آغاز به كار نمود و همچنين اين نمايشگاه تا روز جمعه 3 دي ماه 1395 در محل دائمي نمايشگاه‌هاي استان قم به كار خود ادامه ميدهد .

 تعداد بازديد اين صفحه: 408