خانه
صفحه اصلي
بازديدها
تاريخ و زمان ديجيتال
جستجو
متون عمومي
منو رده هاي افقي
نظر خواهي
همايش ها
وب سايت ها
وب سايت ها
آرشيو اخبار
پيام هفته
سازمان ها
سايتهاي مرتبط با بخش كشاورزي
گزارش تصويري
منوي اصلي
واحدهاي سازماني
ورود كاربران
آرشيو اخبار 
كاهش 50 درصدي برداشت از منابع آب زيرزميني طي 5 سال

رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان قم خبر داد:

كاهش 50 درصدي برداشت از منابع آب زيرزميني طي 5 سال

رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان قم گفت: سازمان جهاد كشاورزي استان قم يك برنامه 5 ساله را به استان ارائه داده و متعهد شده است كه برداشت از منابع زيرزميني را 50 درصد كاهش دهد بدون اينكه ذره‌اي از درآمد كشاورز كاهش پيدا كند.

محمدرضا طلايي به اقدامات صورت گرفته در خصوص مديريت منابع آبي استان اشاره كرد و اظهار داشت: طي سال جاري 18 درصد اراضي كشاورزي كه توجيه اقتصادي پائيني داشتند را كاهش داديم.

وي افزود: در سال 91 كل سطحي كه سيستم‌هاي آبياري نوين در آن اجرا شد حدود 250 هكتار بود كه اين رقم در سال 92 به بيش از دو هزار و 800 هكتار رسيده است.

وي خاطرنشان كرد: اعتبارات بخش آب در سال 91 نزديك به يك ميليارد بوده است كه اين رقم در سال 94 به 23 ميليارد رسيده است و امسال نيز در نظر داريم با جذب 35 ميليارد تومان اعتبار بيش از 3 هزار هكتار آبياري نوين را در قم اجرا كنيم.

وي در بخش ديگري از سخنان خود ادامه داد: ما در مجموعه سازمان جهاد كشاورزي تمام سعي و تلاش خود را خواهيم كرد كه با گام برداشتن در راستاي اقتصاد مقاومتي، نسبت به توسعه پايدار بخش كشاورزي اقدام نمائيم.

طلايي تصريح كرد: كاهش هزينه‌هاي توليد و بهره‌وري بخش كشاورزي كه دو فرمان مقام معظم رهبري در اقتصاد مقاومتي است، به‌عنوان هدف مجموعه وزارت جهاد كشاورزي در دستور كار قرارگرفته است.

محمدرضا طلايي اظهار داشت: وزارت جهاد كشاورزي با توجه به تأكيدات مقام معظم رهبري و برنامه‌ريزي مدوني كه صورت گرفته است، در جهت خودكفايي محصولات استراتژيك در سال 94 يك افتخار بزرگي را رقم زد و آن‌هم خودكفايي در محصول گندم است.

وي تصريح كرد: با پيش‌بيني انجام‌شده 9 ميليون تن گندم مازاد بر نياز كشاورزان خريد خواهد شد كه تاكنون 50 درصد آن خريداري‌شده و خريد مابقي نيز انجام خواهد شد.

وي افزود: وزارت جهاد كشاورزي اولين دستگاهي است كه به مقام معظم رهبري و دولت، برنامه اقتصاد مقاومتي را ارائه نموده و مورد تائيد قرارگرفته و تمام برنامه وزارت جهاد كشاورزي در سال 94 بر مبناي اقتصاد مقاومتي بوده است.

رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان اضافه كرد: سازمان جهاد كشاورزي استان قم نيز همگام با وزارت جهاد كشاورزي سند جامع و كاملي را در خصوص اقتصاد مقاومتي و توسعه و پايداري بخش كشاورزي ارائه نموده و در سال 94 تمام تعهداتي كه در اين زمينه در استان داشتيم، محقق شده است.

 تعداد بازديد اين صفحه: 269