خانه
صفحه اصلي
بازديدها
تاريخ و زمان ديجيتال
جستجو
متون عمومي
منو رده هاي افقي
نظر خواهي
همايش ها
وب سايت ها
وب سايت ها
آرشيو اخبار
پيام هفته
سازمان ها
سايتهاي مرتبط با بخش كشاورزي
گزارش تصويري
منوي اصلي
واحدهاي سازماني
ورود كاربران
آرشيو اخبار 
سمينار معرفي كاربردهاي فناوري نانو در حوزه كشاورزي و صنايع غذايي در قم برگزار شد

به همت ستاد توسعه فناوري نانو و ستاد استاني نانو

سمينار معرفي كاربردهاي فناوري نانو در حوزه كشاورزي و صنايع غذايي در قم برگزار شد

به همت ستاد توسعه فناوري نانو در معاونت علمي فناوري رياست جمهوري و ستاد استاني نانو سمينار معرفي كاربردهاي فناوري نانو در حوزه كشاورزي و صنايع غذايي در سالن اجتماعات سازمان جهاد كشاورزي استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد كشاورزي استان قم، سمينار معرفي كاربردهاي فناوري نانو در حوزه كشاورزي و صنايع غذايي ظهر امروز در سالن اجتماعات سازمان جهاد كشاورزي استان و با حضور جمعي از كارشناسان رشته‌هاي كشاورزي و منابع طبيعي برگزار شد.

در اين مراسم كارگزار ستاد توسعه فناوري نانو در بخش كشاورزي و صنايع غذايي با اشاره به كسب رتبه 6 فناوري نانو ايران در جهان اظهار داشت: در سال‌هاي اخير پيشرفت‌هاي خوبي در زمينه فناوري نانو داشته‌ايم كه كشورمان را از رتبه 60 جهاني به رتبه 6 ارتقا داده است.

احسان خوش‌كلام با بيان اينكه رويكرد 10 ساله ستاد توسعه فناوري نانو تا سال 1404 به طول مي‌انجامد، افزود: سياست‌هاي كلي ستاد مبني بر توليد علم و تربيت نيروي انساني در اين زمينه است كه از سال 1384 تا 1394 اين مهم تا حد زيادي محقق شده است و اكنون در نظر دارد تا به كاربردي شدن هرچه بيشتر علم نانو در صنعت بپردازد.

وي برگزاري نشست‌هاي استاني به‌منظور تحقق اين اهداف را امري شايسته برشمرد و تصريح كرد: برگزاري هفته‌هاي فناوري نانو گام بزرگي در راستاي پيوند ميان علم و صنعت به شمار مي‌رود چراكه به آموزش كارشناسان و مسئولان ادارات استاني مي‌پردازد و زمينه گرايش آن‌ها به فناوري نانو را فراهم مي‌كند.

خوش‌كلام گزارش‌هاي ارسالي از سوي ستادهاي استاني نانو را موردتوجه قرار داد و گفت: اين گزارش‌ها كه به‌صورت سالانه ارسال مي‌شود مبتني بر نتايج آموزش‌هاي نانو به قشر دانش‌آموز، دانشجو، صنعتگران و توليدكنندگان است؛ بنابراين ستاد توسعه فناوري نانو با حضور در نمايشگاه‌هاي صنعتي به آموزش بيشتر در زمينه فناوري نانو مي‌پردازد.

كارگزار ستاد توسعه فناوري نانو با بيان اينكه آخرين اخبار و اطلاعات فناوري نانو در سايت نانو موجود است، خاطرنشان كرد: به همت ستاد توسعه فناوري نانو كتابچه‌هايي تهيه و توزيع مي‌شود كه در آن‌ به توضيح درباره محصولات جديد توليدشده و كاربرد آن‌ها مي‌پردازد.

وي با اشاره به توليد بيش از 317 هزار تن محصول زراعي در سال 92-93 در استان قم گفت: عمده اين محصولات به گندم، جو، ذرت علوفه‌اي و يونجه اختصاص دارد كه بيانگر ظرفيت بالاي اين استان در زمينه كشاورزي است. توليد محصولات باغي نيز بيش از 82 هزار تن بوده است كه انار، انگور و گيلاس بيشترين ميزان آمار را درمحصولات باغي دارند.تعداد بازديد اين صفحه: 225