خانه
صفحه اصلي
بازديدها
تاريخ و زمان ديجيتال
جستجو
متون عمومي
منو رده هاي افقي
نظر خواهي
همايش ها
وب سايت ها
وب سايت ها
آرشيو اخبار
پيام هفته
سازمان ها
سايتهاي مرتبط با بخش كشاورزي
گزارش تصويري
منوي اصلي
واحدهاي سازماني
ورود كاربران
آرشيو اخبار 
توجه ويژه به پدافند غير عامل در بخش كشاورزي

رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان تاكيد كرد:

توجه ويژه به پدافند غير عامل در بخش كشاورزي

رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان قم بر توجه ويژه به پدافند غير عامل در بخش كشاورزي تاكيد كرد و گفت: توجه به پدافند غير عامل در بخش كشاورزي به دليل اهميت امنيت غذايي ضروري است.

محمد رضا طلايي كه در كارگروه «جهاد كشاورزي پدافند غير عامل استان» سخن مي گفت، اظهار داشت: پدافند غير عامل مجموعه اقدامات دفاعي غير مسلحانه است كه به پايداري ملي منجر مي شود و در همين راستا نوآوري در تهديدات موجود در دنيا رصد و پايش مستمر را مي طلبد.

وي با اشاره به اينكه بحث پدافند غير عامل نبايد محدود به هفته پدافند غير عامل شود، بيان داشت: در بخش كشاورزي نمي توانيم پدافند غير عامل را فراموش كنيم چرا كه خطراتي در كنار گوش ما قرار گرفته كه هميشه يادآور ضرورت توجه به تهديدات در بخش كشاورزي است.

طلايي ادامه داد: مجموعه وزارت جهاد كشاورزي به عنوان مسئول امنيت غذايي كشور، وظيفه امنيت و پايداري توليد محصولات كشاورزي را بر عهده دارد كه براي تحقق اين موضوع بايد به بحث پدافند غير عامل به صورت جدي توجه داشته باشيم.

وي شناسايي تهديدات در حوزه بخش كشاورزي را بسيار پر اهميت دانست و افزود: مهمترين موضوع در بحث پدافند غير عامل شناسايي تهديد است، چرا كه تا تهديد را شناسايي نكنيم نمي توانيم راهي را براي مقابله با آن پيدا كنيم.

رئيس سازمان جهاد كشاورزي فرهنگ سازي در قالب آموزش را يكي ديگر از ملزومات مقابله با تهديدات در بخش كشاورزي دانست و خاطر نشان كرد: مجموعه سازمان جهاد كشاورزي براي كليه واحدهاي توليدي بايد مباحث مربوط به پدافند را اجرائي نمايد.

طلايي با اشاره به اينكه در استان قم تهديداتي وجود دارد كه حتي از استان هاي مرزي كشور نيز بيشتر است، گفت: واحدهاي بزرگي كه در مجموعه استان وجود دارد همانند دامشهر، شهرك لبن، شهرك گلخانه اي كوثر و ناحيه هاي صنعتي بايد بسيار مورد توجه قرار گيرد تا در مقابل تهديدات احتمالي مصون بمانند.

وي اضافه كرد: بايد تمام تلاشمان را انجام تا بتوانيم تهديدات را شناسائي و با اقدامات پيشگيرانه، ميزان خسارت وارده را به مجموعه بخش كشاورزي كاهش دهيم.تعداد بازديد اين صفحه: 224