خانه
صفحه اصلي
بازديدها
تاريخ و زمان ديجيتال
جستجو
متون عمومي
منو رده هاي افقي
نظر خواهي
همايش ها
وب سايت ها
وب سايت ها
آرشيو اخبار
پيام هفته
سازمان ها
سايتهاي مرتبط با بخش كشاورزي
گزارش تصويري
منوي اصلي
واحدهاي سازماني
ورود كاربران
آرشيو اخبار 
با افزايش 20 درصدي نسبت به پارسال؛ وزير جهاد كشاورزي: 5 ميليون تن گندم از كشاورزان خريداري شده است

با افزايش 20 درصدي نسبت به پارسال؛ وزير جهاد كشاورزي: 5 ميليون تن گندم از كشاورزان خريداري شده است

وزير جهاد كشاورزي گفت: روند توليد و برداشت گندم به خوبي در حال طي شدن است. امروز ما بيش از 5 ميليون تن خريد گندم داشته ايم كه در مقايسه با پارسال بيش از 20 درصد بيشتر خريد كرده ايم.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت جهاد كشاورزي به نقل از خبرگزاري صدا و سيما، مهندس محمود حجتي در حاشيه ديدار امروزش با رئيس رسانه ملي اظهار داشت:‌ با روندي كه در توليد و برداشت گندم ديده مي شود، تراز توليد و مصرف كشور مثبت شده است و نياز كشور به گندم را تامين كرده و بايد گفت به خودكفايي رسيده‌ايم.

وي با اشاره به طرح هايي درباره افزايش توليد و بهره وري گفت: باتوجه به اين طرح ها، خصوصا از محل صرفه جويي در زمينه اراضي،با افزايش بهره وري گندم در واحد سطح، سطح اراضي مورد نظر از پارسال به كشت كلزا و دانه هاي روغني اختصاص يافته است و اميد است در آينده شاهد افزايش روز به روز توليد روغن در داخل كشور باشيم و از وضع اسفبار كنوني نجات يابيم.

وزير جهاد كشاورزي درباره وضعيت امسال محصولات كشاورزي نيز گفت: با لطف خدا و تلاش بي وقفه توليدكنندگان سال خوبي داشته ايم ضمن اينكه به جز چند استان كه ازخشكسالي رنج مي برند وضعيت آبي خوبي داريم و سردرختي ها و ميوه هاي بهاره و تابستان وضعيت خوبي داشته اند.

حجتي با اشاره به ديدار و صحبت هاي امروز خود با رئيس رسانه ملي گفت: در اين جلسه قرار شد درباره آموزش، ترويج و چگونگي مسائل مربوط به كشاورزان و همچنين معرفي كشاورزان نمونه درگوشه و كنار كشور برنامه ريزي شود.

وي افزود: همچنين قرار شد گروه كار مشترك جديدي ميان رسانه ملي و وزارت جهاد كشاورزي تشكيل شود كه در اين گروه نمايندگان معاونت هاي مختلف كشاورزي و معاونت هاي صدا و سيما براي تعامل و همكاري در زمينه هاي مختلف حضور پيدا كنند تا چگونگي رسيدن به چارچوبي در خصوص طرح هاي اقتصاد مقاومتي مصوب دولت و ستاد اقتصاد مقاومتي را پيگيري كنند.تعداد بازديد اين صفحه: 160