خانه
صفحه اصلي
بازديدها
تاريخ و زمان ديجيتال
جستجو
متون عمومي
منو رده هاي افقي
نظر خواهي
همايش ها
وب سايت ها
وب سايت ها
آرشيو اخبار
پيام هفته
سازمان ها
سايتهاي مرتبط با بخش كشاورزي
گزارش تصويري
منوي اصلي
واحدهاي سازماني
ورود كاربران
آرشيو اخبار 
برداشت 24 هزار تن طالبي وخربزه در استان قم

مدير جهاد كشاورزي شهرستان خبر داد:

برداشت 24 هزار تن طالبي وخربزه در استان قم

مدير جهاد كشاورزي شهرستان قم گفت: پيش بيني مي شود امسال حدود 24 هزار تن طالبي وخربزه از مزارع استان قم برداشت شود.

هادي مومني نسب اظهار داشت: امسال در استان قم 800 هكتار سطح زير كشت طالبي و خربزه است كه متوسط 30 تن برداشت در هر هكتار مي باشد و بر اين اساس پيش بيني مي كنيم امسال حدود 24 هزار تن طالبي وخربزه از مزارع استان برداشت شود.

وي اضافه كرد: اقدامات بسيار خوبي در راستاي بهينه سازي مصرف آب در مزارع استان صورت گرفته كه از آن جمله مي توان به اجراي طرح آبياري با تيپ در اين مزارع اشاره كرد كه مصرف آب را تا 50 درصد كاهش داده است.

وي در ادامه سخنان خود با اشاره به اجراي طرح كاهش مصرف سموم (IPM) در مزارع استان بيان داشت: طرح كاهش مصرف سوم در سال جاري در حدود 200 هكتار از مزارع استان اجرا شده و در نظر داريم در سال آينده اين ميزان را افزايش دهيم.

مومني نسب تصريح كرد: با اجراي طرح كاهش مصرف سموم، 15 مرتبه سم پاشي را به سه بار در طول دوره رسانده ايم و براي دفع آفات در باغات و مزارع از روش هاي غير شيميايي استفاده كرده ايم.

وي با اشاره به اينكه برداشت طالبي در استان از 20 روز گذشته آغاز شده و تا 10 روز ديگر هم ادامه دارد، بيان داشت: محصول طالبي استان قم به جز استان تهران به استان هاي اراك، قزوين، همدان و تبريز هم صادر مي شود.تعداد بازديد اين صفحه: 251