خانه
صفحه اصلي
بازديدها
تاريخ و زمان ديجيتال
جستجو
متون عمومي
منو رده هاي افقي
نظر خواهي
همايش ها
وب سايت ها
وب سايت ها
آرشيو اخبار
پيام هفته
سازمان ها
سايتهاي مرتبط با بخش كشاورزي
گزارش تصويري
منوي اصلي
واحدهاي سازماني
ورود كاربران
آرشيو اخبار 
بهره‌برداري از 23 پروژه بخش كشاورزي همزمان با دهه فجر در قم

رييس سازمان جهاد كشاورزي قم خبر داد؛

بهره‌برداري از 23 پروژه بخش كشاورزي همزمان با دهه فجر در قم

رييس سازمان جهاد كشاورزي استان قم گفت: همزمان با دهه فجر 23 پروژه بخش كشاورزي با رويكرد اقتصاد مقاومتي به بهره‌برداري رسيده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد كشاورزي استان قم، محمدرضا طلايي در مراسم افتتاح پروژه‌هاي بخش كشاورزي كه عصر امروز با حضور معاون وزير جهاد كشاورزي برگزار شد، در سخناني بيان كرد: وضعيت بخش كشاورزي در قم طي سال‌هاي اخير به ميزان چشمگيري بهبود يافته است و اميدواريم در اين روند رو به جلو در بخش كشاورزي با استفاده از فناوري‌هاي جديد شاهد پيشرفت بيشتر در اين عرصه باشيم.

وي ادامه داد: دولت اعتبارات خوبي را به بخش كشاورزي تخصيص داده است كه اين نيز از عوامل رشد بخش كشاورزي در استان قم است.

رييس سازمان جهاد كشاورزي استان قم مطرح كرد: در حال حاضر 11 هزار هكتار باغ پسته در قم وجود دارد و حدود هشت درصد از تخم مرغ و چهار درصد از گوشت قرمز مورد نياز كشور در استان قم توليد مي‌شود.

طلايي با اشاره به رفع مشكلات آبي در بحث شيلات استان قم گفت: با استفاده از الگوهاي جديد مشكلات آبي در زمينه شيلات استان برطرف شد.

وي اضافه كرد: تمام تلاش سيستماتيك نوين كه در استان قم مورد استفاده قرار مي‌گيرد براي افزايش درآمد كشاورزان و ماهي‌پروران اين استان است.

رييس سازمان جهاد كشاورزي استان قم عنوان كرد: سازمان جهاد كشاورزي قم در هفته دولت 37 پروژه و از هفته دولت تا كنون كه مصادف با دهه مبارك فجر است 23 پروژه را با رويكرد اقتصاد مقاومتي به بهره برداري رسانده است و تلاش مي‌كنيم كه تا پايان سال جاري تمام امور محوله كه مورد انتظار است، انجام شود.

طلايي با اشاره به گسترش فعاليت تشكل‌هاي كشاورزي در استان قم گفت: فعاليت تشكل‌هاي كشاورزي موجود در استان قم در راستاي پيشرفت بخش كشاورزي در اين استان بسيار مؤثر و مفيد است.

وي ادامه داد: توليد گياهان دارويي نيز طي سال‌هاي اخير در استان قم رشد خوبي داشته است.

رييس سازمان جهاد كشاورزي استان قم عنوان كرد: تلاش سازمان جهاد كشاورزي قم بر اين است كه از ظرفيت‌هاي مربوط به كشاورزي در استان نهايت استفاده به عمل آيد.

سيد مهدي صادقي استاندار قم نيز در ادامه اين مراسم ضمن گراميداشت ياد شهداي اسلام به ويژه 6 هزار شهيد استان قم گفت: مشخص است اقتصاد مقاومتي در بخش كشاورزي استان قم به صورت مطلوب اعمال شده است.

وي از پيشرفت روزافزون قم در بخش كشاورزي ابراز خرسندي كرد و افزود: استانداري قم آماده است تا پشتيباني مادي و معنوي از واحدهاي توليدي و صنعتي در بخش هاي كشاورزي موجود در قم به عمل آورد.

استاندار قم عنوان كرد: براي داشتن اقتصاد پويا لازم است بخش‌هاي خصوصي و غيردولتي بيشتر سرمايه‌گذاري كنند.

صادقي حمايت از بخش‌هاي توليدي و صنعتي توسط نهادهاي دولتي را لازم برشمرد و اضافه كرد: براي ايجاد رشد و توسعه متوازن در كشور حمايت از بخش‌هاي خصوصي توليدي بايد گسترده تر شود.

 

 تعداد بازديد اين صفحه: 149