خانه
صفحه اصلي
بازديدها
تاريخ و زمان ديجيتال
جستجو
متون عمومي
منو رده هاي افقي
نظر خواهي
همايش ها
وب سايت ها
وب سايت ها
آرشيو اخبار
پيام هفته
سازمان ها
سايتهاي مرتبط با بخش كشاورزي
گزارش تصويري
منوي اصلي
واحدهاي سازماني
ورود كاربران
آرشيو اخبار 
جهاد كشاورزي همواره پيشتاز رقابت در خدمت است/توليد 800 هزار تن محصول كشاورزي در قم

رئيس جهاد كشاورزي قم:

جهاد كشاورزي همواره پيشتاز رقابت در خدمت است/توليد 800 هزار تن محصول كشاورزي در قم

رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان قم با اشاره به برپايي ميز رقابت در خدمت در مصلي قدس شهر قم توسط اين سازمان گفت: جهاد كشاورزي پيشتاز خدمت رساني است و همواره پاسخ گويي به مشكلات كشاورزان و دامپروران استان را وظيفه اصلي خود مي داند.

 

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد كشاورزي استان قم، محمد رضا طلايي در سخنراني پيش از خطبه هاي نماز جمعه اين هفته قم به مناسبت حضور مسئولان سازمان جهاد كشاورزي در قالب طرح رقابت در خدمت در مصلي قدس، افزود: كشاورزان و دامداران قمي، جهادگران توانايي هستند كه با وجود مشكل هاي فراوان از جمله كم بود آب، توانستند در سال گذشته 800 هزار تن محصول زراعي و دامي توليد كنند.

 

وي ادامه داد: حمايت از كشاورزان در اولويت برنامه هاي جهاد كشاورزي است و در اين راستا اعتبارهاي مناسبي براي بالا بردن استفاده از روش هاي آبياري نوين در بيش از سه هزار و 500 هكتار از سطح زير كشت استان تخصيص يافته و كارهاي عملياتي آن در حال انجام است.

 

طلايي گفت: امسال كشور توانست با توليد 11 ميليون تن گندم در توليد اين محصول راهبردي به خودكفايي برسد و حتي آن را به كشورهاي منطقه صادر كند و اين نشان دهنده اهميت بهره وري در توليد محصولات كشاورزي است.

 

وي افزود: جهاد كشاورزي استان قم تلاش مي كند با استفاده از ابزارهاي نوين، ميزان مصرف آب را در بخش كشاورزي در سال هاي آينده تا 50 درصد كاهش و با افزايش ضريب نفوذ مكانيزاسيون، ميزان بهره وري سطح زير كشت استان را ارتقا دهد.

 

وي ادامه داد: استان قم در توليد محصول هاي دامي جايگاه ويژه اي در كشور دارد و به دليل مشاركت بهره برداران با مسئولان دامپزشكي، ميزان شيوع بيماري هاي دامي در استان پايين و تحت كنترل است.

 

رئيس سازمان جهاد كشاورزي قم گفت: موضوع تغيير الگوي كشت در استان مساله مهمي است و در همين رابطه براي افزايش سطح درآمد پايدار كشاورزان كشت گياهاني همچون گل محمدي و پسته كه به ميزان آب كمتري نياز دارند، مورد توجه قرار گرفته است.

 

وي افزود: پسته قم رتبه دوم كشور را از لحاظ طعم و كيفيت به خود اختصاص داده و با تسهيلات ارائه شده در اين بخش قرار است سطح زير كشت پسته استان به 20 هزار هكتار افزايش يابد.

 

وي ادامه داد: امروز كشاورزان استان مي توانند به ازاي هر هكتار آبياري قطره اي و تحت فشار، 85 درصد هزينه اين كار را تا سقف 70 ميليون ريال از كمك هاي دولتي استفاده كنند و براي اين كار 200 ميليارد ريال اعتبار در نظر گرفته شده است.

 

رئيس و مديران سازمان جهاد كشاورزي استان قم امروز در راستاي اجراي طرح رقابت در خدمت در مصلي قدس حاضر شدند و به مشكلات كشاورزان و دامپروران استان رسيدگي و دستورهاي لازم را براي رفع مشكلات صادر كردند.تعداد بازديد اين صفحه: 356