خانه
صفحه اصلي
بازديدها
تاريخ و زمان ديجيتال
جستجو
متون عمومي
منو رده هاي افقي
نظر خواهي
همايش ها
وب سايت ها
وب سايت ها
آرشيو اخبار
پيام هفته
سازمان ها
سايتهاي مرتبط با بخش كشاورزي
گزارش تصويري
منوي اصلي
واحدهاي سازماني
ورود كاربران
آرشيو اخبار 
توليد 200 تن محصول كشاورزي ارگانيك در استان قم

رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان خبر داد:

توليد 200 تن محصول كشاورزي ارگانيك در استان قم

رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان قم با اشاره به اينكه ميزان توليد محصول ارگانيك در سال جاري بيش از 200 تن بوده است، گفت: در حوزه باغباني محصولات مهمي از قبيل انار و پسته و غيره به عنوان مثال محصول زيتون كه در سطح 100 هكتار مربوط به مجتمع كشت و صنعت زيتون فدك سراج مي‌باشد و داراي گواهي ارگانيك است.

محمد رضا طلايي اظهار داشت: محصولات ارگانيك محصولاتي هستند كه در تمام مراحل رشد و توليد آن‌ها از هيچ‌گونه سموم شيميايي دفع آفات نباتي و يا كودهاي شيميايي استفاده‌نشده باشد و فقط از مواد طبيعي نظير كمپوست و يا كودهاي دامي در تغذيه گياه استفاده‌شده و در كنترل و مبارزه با آفات از سموم معدني خاص (سموم با منشأ گياهي) استفاده‌شده باشد.

وي با بيان اين مطلب كه مهمترين مزيت محصولات غذايي ارگانيك كمك به محيط‌زيست است، اظهار داشت: متأسفانه كودها و سموم شيميايي اثرات منفي روي طبيعت دارند و ورود آن‌ها به چرخه زندگي اثرات مخربي روي سلامتي ما به‌جا مي‌گذارند.

رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان قم ادامه داد: ازآنجايي‌كه در خصوص توليد محصول ارگانيك قوانين و استانداردهاي سختي از سوي كشورها وضع‌شده است لذا اكثر توليدكنندگان تمايلي به توليد اين گروه از محصولات به دليل عدم تفاوت لازم قيمت محصولات فوق با توجه به هزينه توليد بالا ندارند.

وي بيان داشت: بر همين اساس لازم است متوليان امر به‌منظور حمايت از توليد اين‌گونه محصولات در اوايل كار فرهنگ‌سازي و اطلاع‌رساني لازم در خصوص مزاياي اين محصولات و ديگر حمايت‌هاي لازم را به عمل‌آورند.

 تعداد بازديد اين صفحه: 377