خانه
صفحه اصلي
بازديدها
تاريخ و زمان ديجيتال
جستجو
متون عمومي
منو رده هاي افقي
نظر خواهي
همايش ها
وب سايت ها
وب سايت ها
آرشيو اخبار
پيام هفته
سازمان ها
سايتهاي مرتبط با بخش كشاورزي
گزارش تصويري
منوي اصلي
واحدهاي سازماني
ورود كاربران
آرشيو اخبار 
افزايش 100 درصدي خريد تضميني جو در استان قم

رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان خبر داد:

افزايش 100 درصدي خريد تضميني جو در استان قم

رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان قم از افزايش 100 درصدي خريد تضميني محصول جو در استان قم نسبت به سال گذشته خبر داد.

محمد رضا طلايي اظهار داشت: مجموع خريد جو با شرايط قيمت تضميني در سال 95 بيش از 18 هزار تن بوده است كه اين ميزان در مقايسه با سال 94 كه حدود 9 هزار تن بوده، افزايش 100 درصدي را نشان مي دهد.

وي افزود: در سال جاري 18 هزار تن جو از كشاورزان تحويل گرفته شده كه بر اساس قيمت متوسط 10 هزار و 28 ريال براي هر كيلوگرم جو، رقمي حدود 18 ميليارد تومان پرداخت شده است.

وي بيان داشت: در حال حاضر كل اين مبلغ به صورت صد در صد به كشاورزان پرداخت شده و اگر كشاورزي با توجه به مداركي كه در اختيار دارد، مغايرتي در پرداخت طلب خود مي بيند، مي تواند براي رفع ابهام به شركت پشتيباني امور دام مراجعه نمايد.

طلايي تصريح كرد: براي خريد تضميني جو از تشكل هاي تعاوني كشاورزي در بخش ها به عنوان مباشر و همكار جهت جمع آوري محصول استفاده كرديم تا با اين روش بتوانيم هزينه حمل و نقل محصول را براي كشاورزان پائين بياوريم.

رئيس سازمان جهاد كشاورزي قم ادامه داد: 70 درصد وجه مربوط به خريد تضميني جو تا اوايل شهريورماه از طريق عرضه محصول جو در بورس كالاي كشاورزي پرداخت شد و 30 درصد مابقي نيز اوايل آبان ماه به حساب كشاورزان واريز شد و بر اين اساس در حال حاضر طلب كشاورزان در خصوص خريد تضميني جو صفر شده است.

وي افزود: محصول جو در بورس كالاي كشاورزان با قيمت حدود 700 تومان عرض شد كه مابه التفاوت آن توسط دولت و به منظور حمايت از توليد كننده و مصرف كننده پرداخت شده است تا هم محصول با قيمت مناسب از كشاورزان خريداري شده باشد و هم اينكه با قيمت مناسب به دست دامداران برسد.

طلايي گفت: بر اساس برآوردي كه سازمان جهاد كشاورزي دارد حدود 80 هزار تن جو در استان قم توليد مي شود كه حدود 18 هزار تن از اين محصول به صورت تضميني خريداري شده و مابقي آن توسط خود كشاورزان براي مصارف مختلف به فروش رسيده است.تعداد بازديد اين صفحه: 217