خانه
صفحه اصلي
بازديدها
تاريخ و زمان ديجيتال
جستجو
متون عمومي
منو رده هاي افقي
نظر خواهي
همايش ها
وب سايت ها
وب سايت ها
آرشيو اخبار
پيام هفته
سازمان ها
سايتهاي مرتبط با بخش كشاورزي
گزارش تصويري
منوي اصلي
واحدهاي سازماني
ورود كاربران
آرشيو اخبار 
تغيير كاربري؛ اراضي كشاورزي استان را تهديد مي كند

مدير امور اراضي سازمان جهاد كشاورزي استان قم:

تغيير كاربري؛ اراضي كشاورزي استان را تهديد مي كند

مدير امور اراضي سازمان جهاد كشاوزي استان قم گفت: تغيير كاربري اراضي كشاورزي به خصوص در مناطق ييلاقي و خوش آب و هواي استان را تهديد مي كند.

محمد ابراهيم نجابت با اشاره به عوامل موثر در تغيير كاربري اراضي كشاورزي، اظهار داشت: كمبود مراكزتفرجگاهي در شهر باعث هجوم مردم به مناطق ييلاقي و تغيير كاربري اراضي كشاورزي در روستاها شده است.

وي هجوم دلالان به مناطق ييلاقي قم و تفكيك غير مجاز اراضي كشاورزي را از ديگر عوامل موثر در تغيير كاربري اراضي كشاورزي دانست و افزود: غير اقتصادي و خرد بودن اراضي كشاورزي نيز از ديگر عوامل موثر در بروز و ظهور اين پديده مي باشد، چرا كه اگر اراضي كشاورزي براي كشاورزان و روستائيان بهره اقتصادي مناسبي داشته باشد، به هيچ عنوان حاضر به فروش آن به دلالان نخواهند بود.

نجابت با اشاره به اينكه متاسفانه در برخي موارد شاهد هستيم كه برخي افراد براي فعاليت هاي گردشگري و حتي خدماتي اقدام به خريد زمين هاي كشاورزي مي كنند، بيان داشت: در بعضي از نقاط استان مثل بخش خلجستان كه منطقه گردشگري شده است، شاهد افزايش تقاضا از سوي برخي مسئولان محلي و مردم براي اين امور هستيم كه تا كنون در اين خصوص در استان مقاومت هاي زيادي صورت گرفته است.

مدير امور اراضي سازمان جهاد كشاورزي استان در بخش پاياني سخنان خود با بيان اين مطلب كه براي جلوگيري از تغيير كاربري اراضي كشاورزي يگان حفاظت تشكيل شده است، تصريح كرد: يگان حفاظت از مهرماه سال 94 در سازمان تشكيل و هر روز ثبت اطلاعات متخلفين در سامانه 131 را داريم كه در همان روز پيگيري و اعلام نتيجه مي گردد.

وي تصريح كرد: از روستائيان و همشهريان تقاضا داريم كه در صورت مشاهده ساخت و سازهاي غيرمجاز در اراضي كشاورزي، مراتب را از طريق سامانه 131 به سازمان جهاد كشاورزي اطلاع دهند تا در اسرع وقت مورد رسيدگي قرار گيرد.

 تعداد بازديد اين صفحه: 165