خانه
صفحه اصلي
بازديدها
تاريخ و زمان ديجيتال
جستجو
متون عمومي
منو رده هاي افقي
نظر خواهي
همايش ها
وب سايت ها
وب سايت ها
آرشيو اخبار
پيام هفته
سازمان ها
سايتهاي مرتبط با بخش كشاورزي
گزارش تصويري
منوي اصلي
واحدهاي سازماني
ورود كاربران
آرشيو اخبار 
اقتصاد مقاومتي محور پروژه‌هاي جهاد كشاورزي قم

معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد كشاورزي استان خبر داد:

اقتصاد مقاومتي محور پروژه‌هاي جهاد كشاورزي قم

 

معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد كشاورزي استان قم گفت: در راستاي تلاش براي تحقق منويات مقام معظم رهبري، محور پروژه‌هاي معاونت بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد كشاورزي استان قم، بر مبناي اقتصاد مقاومتي قرارگرفته است.

رضا وكيل اظهار داشت: در همين رابطه در حيطه كاري مديريت حفظ نباتات جلسات متعددي با محوريت اقتصاد مقاومتي برگزارشده است.

وي افزود: در حوزه مديريت باغباني نيز جلسات متعددي با محوريت اقتصاد مقاومتي برگزار و پروژه‌هاي مرتبط معرفي و در خصوص آن‌ها تصميم‌گيري شده است.

وي در ادامه سخنان خود با اشاره به تكميل و اتمام طرح مبارزه با سن مضر غلات، خاطرنشان كرد: در حال حاضر طرح مبارزه با آفات، بيماري‌ها و علف‌هاي هرز باغات در دستور كار اين معاونت قرار دارد.

وكيل ادامه داد: طي يك ماه گذشته با شركت در كميسيون تسهيلات بانكي، نسبت به تصويب پرونده متقاضيان تسهيلات مكانيزاسيون اقدام گرديد.

وي پيگيري پرونده‌هاي راننده حرفه‌اي و صدور كارت شناسايي رانندگان حرفه‌اي را از ديگر اقدامات اين معاونت در يك ماه گذشته دانست و بيان داشت: بازديدهاي دوره‌اي از ماشين‌آلات و ادوات كشاورزي جهت صدور كارت شناسايي ماشين داران حرفه‌اي، كنترل و سنجش ريزش و معاينه فني در برداشت غلات و دانه‌هاي روغني انجام‌شده است.

معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد كشاورزي در ادامه سخنان خود با اشاره به اينكه پيگيري و برنامه‌ريزي در خصوص برنامه‌هاي امور باغباني جهت افزايش بهره‌وري و بالا بردن كيفيت محصولات باغي از ديگر برنامه‌هاي اين معاونت طي يك ماه گذشته بوده است، اظهار داشت: نظارت و برنامه‌ريزي امور گلخانه‌ها و نهالستان‌ها و نظارت و كنترل فعاليت مربوط به آن‌ها نيز در دستور كار قرار داشته كه به مرحله اجرا درآمده است.

وكيل در بخش ديگري از سخنان خود افزود: پيگيري و هماهنگي‌هاي لازم جهت يارانه نهال در سال 1394 و اعلام اسامي باغداران واجد شرايط جهت دريافت يارانه نهال بر اساس دستورالعمل مربوطه نيز از ديگر اقدامات اين معاونت به شمار مي‌رود.

وي با اشاره به انجام عمليات انتقال نشاء پنبه از گلخانه به زمين اصلي، گفت: امسال 4 رقم وارداتي پنبه به‌صورت مقايسه‌اي در منطقه قمرود كشت‌شده است.

اين مقام مسئول در سازمان جهاد كشاورزي استان قم گفت: نظارت بر برداشت مزارع كلزا و كمباين‌هاي در حال فعاليت و راندمان مزارع خصوصاً ارقامي كه ديررس بوده و براي اولين بار در استان كاشت شده و همچنين هماهنگي خريد دانه كلزا از كشاورزان و انتقال دانه به كارخانه روغن‌كشي از ديگر اقدامات معاونت بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد كشاورزي استان طي يك ماه گذشته بوده است.

وي اضافه كرد: هماهنگي‌هاي لازم جهت انتقال بذور ذرت موردنياز كشاورزان و جهت  كاشت ذرت و همچنين انجام طرح الگويي و نظارتي آن و استفاده از ارقام متوسط رس با كاشت هاي با تأخير نيز در دستور كار اين معاونت بوده كه به مرحله اجرا درآمده است.

 

 

 تعداد بازديد اين صفحه: 257