خانه
صفحه اصلي
بازديدها
تاريخ و زمان ديجيتال
جستجو
متون عمومي
منو رده هاي افقي
نظر خواهي
همايش ها
وب سايت ها
وب سايت ها
آرشيو اخبار
پيام هفته
سازمان ها
سايتهاي مرتبط با بخش كشاورزي
گزارش تصويري
منوي اصلي
واحدهاي سازماني
ورود كاربران
آرشيو اخبار 
برداشت هزار تن گردو از باغات استان قم

معاون باغباني سازمان جهاد كشاورزي استان خبر داد:

برداشت هزار تن گردو از باغات استان قم

مدير باغباني سازمان جهاد كشاورزي استان قم از برداشت حدود هزار تن گردو از باغات استان قم خبر داد.

مسلم ابراهيمي اظهار داشت: امسال از هر هكتار بيش از يك تن گردو برداشت شده و مجموع توليد گردو در اين استان به بيش از هزار تن تا پايان فصل برداشت گردو رسيد.

وي افزود: در سال زراعي جاري به دليل سرماي بهاره ميزان برداشت محصول گردو نسبت به سال قبل در برخي از مناطق كاهش يافته است.

مدير باغباني سازمان جهاد كشاورزي استان بيان داشت: گردو به دليل خاصيت انبارداري بالا هميشه داراي بازار خوب براي فروش بوده است.

ابراهيمي با اشاره به اينكه اين محصول در مناطق كوهستاني استان از جمله بخش خلجستان، قاهان و كهك كشت مي شود، افزود: استان قم به دليل موقعيت آب و هوايي به ويژه در منطقه كوهستاني براي كاشت انواع درختان گردو از جمله گردوي پوست سفيد و پوست كاغذي مستعد است ولي در حال حاضر بيشترين نوع گردو در استان قم از ارقام بومي است.

وي يكي از مشكلات كشاورزان اين بخش را بروز مكرر سرمازدگي ، خشكسالي و كم آبي در مناطق روستايي و گرماي شديد هوا ذكر كرد و گفت: با توجه به شرايط اقليمي منطقه و اقتصادي بودن كشت و توسعه اين محصول استقبال براي توسعه كشت آن از سوي بهره برداران افزايش يافته است.

ابراهيمي با اشاره به اينكه عملكرد بلند مدت محصول گردو در استان قم يك هزار و 500 كيلوگرم مي باشد، اضافه كرد: سطح زير كشت محصول گردو در استان قم يك هزار و 200 هكتار مي باشد كه از اين ميزان يك هزار و صد هكتار آن بارده است.تعداد بازديد اين صفحه: 210