خانه
صفحه اصلي
بازديدها
تاريخ و زمان ديجيتال
جستجو
متون عمومي
منو رده هاي افقي
نظر خواهي
همايش ها
وب سايت ها
وب سايت ها
آرشيو اخبار
پيام هفته
سازمان ها
سايتهاي مرتبط با بخش كشاورزي
گزارش تصويري
منوي اصلي
واحدهاي سازماني
ورود كاربران
آرشيو اخبار 
اولويت هاي سرمايه گذاري در صنايع تبديلي و تكميلي بخش كشاورزي

رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان تشريح كرد:

اولويت هاي سرمايه گذاري در صنايع تبديلي و تكميلي بخش كشاورزي

رئيس سازمان جهاد استان قم اولويت هاي سرمايه گذاري در صنايع تبديلي و تكميلي بخش كشاورزي اين استان را تشريح كرد.

محمد رضا طلايي اظهار داشت: نتايج مطالعات گوناگون در كشورهاي توسعه يافته و در حال توسعه بيانگر اين است كه در اين كشورها بين درآمد كشاورزي و سطح توسعه يافتگي آنها ارتباط مستقيم و معني داري وجود دارد.

وي افزود: ايجاد و توسعه صنايع تبديلي و تكميلي بخش كشاورزي به ويژه صنايع غذايي در قطب هاي توليد محصولات كشاورزي مي تواند ضمن تكميل زنجيره توليد محصولات و فرآورده اي كشاورزي، موجب ارتقاء سطح بهره وري، ايجاد ارزش افزوده، افزايش درآمد بهره برداران، توسعه بخش كشاورزي، ايجاد فرصت هاي شغلي و كنترل روند مهاجرت بي رويه روستائيان به شهرها، توسعه صادرات بخش كشاورزي و در نهايت تحقق امنيت غذايي كشور گردد.

وي اضافه كرد: بر همين اساس با بررسي هاي صورت گرفته اولويت هاي سرمايه گذاري صنايع تبديلي و تكميلي بخش كشاورزي در سال جاري در استان قم تدوين و اعلام شده است.

طلايي افزود: بسته بندي و فرآوري تخم مرغ، انجماد، بسته بندي و فرآوري گوشت قرمز و سفيد، تبديل ضايعات كشتارگاهي، درجه بندي و بسته بندي و فرآوري انواع سبزيجات، صيفي جات و محصولات گلخانه اي، توليد انواع شوريجات و ترشيجات، خشك كردن، پودر، منجمد و ... از جمله اولويت هاي اين سازمان در بخش صنايع تبديلي و تكميلي به شمار مي رود.

رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان قم ادامه داد: درجه بندي و بسته بندي و فرآوري انواع ميوه ها به ويژه انار و انگور، توليد مربا و مارمالاد، خشك كردن، درجه بندي، پودر و ... و همچنين بسته بندي و فرآوري انواع خشكبار و آجيل به ويژه پسته، بسته بندي و فرآوري گياهان دارويي از ديگر اولويت هاي اين سازمان در بخش صنايع تبديلي و تكميلي در سال جاري مي باشد.

وي احداث انواع سردخانه با اولويت سردخانه با اتمسفر كنترل شده را از ديگر اولويت هاي اين سازمان در بخش صنايع تبديلي و تكميلي دانست و بيان داشت: فرآوري نباتات علوفه اي، توليد كودهالي آلي به جز ورمي كمپوست، بر اساس نياز استان و با در نظر گرفته واحدهاي در دست احداث و ميزان مواد اوليه در استان جزء اولويت هاي ديگر به شمار مي رود.

طلايي تصريح كرد: طرح هاي صنايع تبديلي در مناطق ويژه اقتصادي با تاكيد بر صادرات، طرح هاي صنايع تبديلي كه بيش از 60 درصد پيشرفت فيزيكي دارند، توسعه و تكميل زنجيره هاي توليد صنعت طيور با هماهنگي كارگروه زنجيره مذكور و ايجاد واحدهاي تحقيق و توسعه در صنايع مربوط به كشاورزي از جمله اولويت هاي ما در سال جاري در بخش صنايع تبديلي و تكميلي به شمار مي رود.

وي در ادامه سخنان خود به عملكرد مديريت صنايع كشاورزي در سنوات گذشته نيز اشاره كرد و افزود: تا كنون در استان در بخش صنايع تبديلي و تكميلي 154 فقره جواز تاسيس و 76 فقره پروانه بهره برداري صادر شده است.تعداد بازديد اين صفحه: 216